Skip to main content

Faculty-Staff Honor Roll

For gifts made since July 1, 2019

Faculty and Students

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Alan S. Abitbol
Kari A. Abitbol
Shauna M. Adams '79
Victoria L. Adams '01
Jessica D. Albert '11
Amy E. Anderson '09
Maureen H. Anderson
Mary L. Andrews '86
Jennifer J. Argue '93
Mark B. Austria '91
Karen S. Bahr
Lindsey N. Bahr '08
Jamie L. Baker
Eric J. Balster '98
Julie M. Banks '18
Abigail C. Barany
Bryan A. Bardine '90
Carla A. Barnett
Barbara L. Barr
Karen S. Barrett '85
David P. Bauer '12
Joan M. Bauman
John L. Beach
Stephen M. Bein
Kathleen M. Bennett
Kathleen P. Berger '89
Anthony J. Bergman '01
Leah B. Bergman '07
Elleen M. Beyerle
Deborah J. Bickford
Douglas L. Bishop
Ian M. Bock
Patricia S. Bond
Jon J. Borgwardt '10
Jeffrey A. Bowen
Chantelle L. Breitenstein
Tonya L. Breymier
Karla Brooks
Anita K. Brothers
James F. Brothers
Susan I. Brown
Mary M. Buchwalder '82
Chelsea C. Buck '18
Christopher A. Buck '13
Roland R. Burghardt '11
Lawrence A. Burnley
Erla A. Burnside
Janet A. Burton
Joseph P. Cairo '04
Christopher G. Calvin
Courtney L. Cantrell-Colbert
Nicholas J. Cardilino '89
Antoinette Caulfield '81
Leah Ceperley '17
Ricky L. Chamberlin '80
Donald V. Chase
Nancy K. Chase '91
Rodney Chatman
Jennifer M. Clark '13
William D. Coleman '15
Trevor C. Collier
Thomas M. Columbus
Yolanda R. Copeland
Donna M. Cox '08
Allan S. Crasto
Anne R. Crecelius '07
Jennifer M. Creech
Jill L. Csavina-Raison '92
Mary T. Cummins
Diana Cuy Castellanos
Alyssa L. D'Errico
Ione T. Damasco
Douglas S. Daniels
Neomi D. DeAnda
Irene J. Dickey '82
Amber R. Dierking
Michael J. Disch
Victoria L. Disch
Lee J. Dixon
Denise A. Dobberstein
Patricia E. Dolan '91
Virginia L. Dowse
Dennis M. Doyle
David A. Dudon '70
Edward J. Dunne
Marylee R. Dunphy
Stephen J. Durian
Susan B. Duritsch '03
Robert F. Durkle '78
Susan Elliott '87
Paul W. Eloe
Christopher B. Epley '99
Kathleen A. Evans '86
Kathleen R. Fischer
William M. Fischer
Christopher M. Fishpaw '09
Elizabeth A. Flach '10
Jeremy S. Flohre
Jennifer M. Foster
Brenda B. Fox
Geoffrey J. Frank '87
Jon A. Fulkerson
Emily L. Gamble '14
Mark T. Gazdik
Brenda S. Gerhardt
Karen E. Gibson '81
Ruth A. Girouard '82
Hunter P. Goodman
Barbara P. Gorman '74
John L. Graham '80
Staci K. Grant
Stephen R. Grant '74
Sharon D. Gratto
Elizabeth J. Graves
Daniel E. Gray
Pamela L. Gregg '06
Claudette M. Groeber '81
Lori A. Gunderson
Stephen L. Gunderson '88
Pamela R. Halfpap '08
Kevin P. Hallinan
William M. Harrelson '11
Sara Harrison
Linda A. Hartley
Douglas A. Hauschild '81
Rhonda G. Havig
Nelson J. Hayslett
Michele M. Heidel
Kathleen D. Henderson '86
Meghan R. Henning
Kathryn A. Henry
John P. Herzog
Jonathan A. Hess
Joshua S. Heyne '07
Edna I. Hickey
Gary L. Hoagland '93
Lori A. Hoagland '19
Kelli S. Holmes
Tina A. Howard
Jennifer L. Howe
Patrick C. Hytla '05
Brian C. Jackson
Kurt J. Jackson
Lee J. Jackson
Elaine M. Jansen '89
Kirk D. Johnsen
David W. Johnson
Kimberly L. Johnson
Kristy L. Johnson
Christopher A. Joseph '83
Heather M. Juhascik
Mary K. Kelly
Renee M. Kemp
Beth H. Keyes
Micheline M. Kidwell '10
Rachael L. Kiplinger
Joyce A. Kling
David A. Koukol
Richard S. Krysiak
Brian L. LaDuca
Kimberly B. Lally '05
Gerald R. Landis
Thomas J. Lasley
Catherine M. Lawless-Frank '90
Colleen M. Leahy '85
Amy L. Lee '99
John W. Livingston
Kimberly S. Longo
Amy D. Lopez-Matthews '86
Susan M. Lucking '10
Lori S. Lynch '91
Scott E. MacDonald '96
John K. Mackay
Theophile J. Majka
Cynthia B. Marshall
Lindsay R. Maxam
Lisa C. McCaffrey
Michael W. McClure
Daniel B. McCray '97
Marissa L. McCray '00
Amber N. McCurdy
Sandra K. McGuire
Patricia A. Meinking '84
Valerie S. Mershimer-Mohr '82
LeeAnn M. Meyer '10
Thomas F. Migely
Mary R. Miller
Stephanie A. Miller
Vincent J. Miller
Julie L. Mitchell '87
John D. Mittelstaedt
Catherine A. Mix '02
Kelly F. Mofield
Julianne C. Morgan '12
McKenzie L. Morin '06
Monti S. Moyer
Leslie S. Mundew
Lily A. Murray
Sukhdev Nanda '70
Grant W. Neeley
Sabrina M. Neeley
Rochonda L. Nenonene '98
Maria R. Newland '87
Michael P. O'Connor '93
Robert E. Obach
Jacky J. Owens
Scott T. Paeplow '15
Lindsay M. Parks '09
Thomas R. Payton '09
Jonathan R. Pease
Caroline P. Phipps
Margaret F. Pinnell '88
Linda M. Pohlman
John M. Popelar '04
Theresa L. Popelar '06
Joshua M. Postorino '99
Robert A. Poteat '16
Daniel J. Prindle '11
Donald A. Quigley '63
Brent T. Qvick
Linda A. Raisch
Kyle B. Ramey '93
Adam R. Rathge '06
Kimberly K. Reese
Jhadae J. Richardson
James D. Robinson
Carolyn E. Roecker Phelps
Victoria S. Rohrer
John J. Ruschau '73
Nichole M. Rustad '17
Susan E. Saliba '86
Tony E. Saliba '81
William D. Salisbury
Kristina S. Schulz
Elizabeth A. Schwartz '95
Mary E. Schwieterman '87
Debra S. Seaman
Dana L. Sellers '11
Judy C. Showalter '73
Paula D. Sideras
David N. Siefring
Cheryl S. Sims
Gregory F. Singer '79
Karen L. Slattery '13
Eric F. Spina
Antoinette I. Sprinkel '78
Robin A. Steberl '79
William P. Stees '04
Beth E. Stuart
Gwyn E. Stump '10
Crystal C. Sullivan
Neil G. Sullivan
Gyaneshwar P. Tandon
Mark A. Thobe '99
Teresa L. Thompson
Peter J. Titlebaum
Dana C. Tobias
Laura M. Toomb '88
Kimberly A. Trick '84
Adam K. Tschuor
Karen S. Updyke '00
Noyra C. Valentin
Jivanto P. van Hemert
Paul M. Vanderburgh
Cari S. Wallace
Linda M. Wallace
Marguerite T. Wallace '87
Samuel P. Wallace
Lucas N. Walsh '12
Weisong Wang
Melinda S. Warthman '94
Versalle F. Washington
Kathleen M. Webb
Gina M. Weckesser '03
Teresa M. Wehmeyer
Jayne K. Whitaker
Joel A. Whitaker
Michael C. Wicks
Timothy A. Wilbers
Jenna B. Willhoit
Amy N. Williams '01
Catheryn M. Williams
Molly C. Wilson '08
Michael R. Woodruff
Diane F. Wurst
Zhongmei Yao
Amira A. Yousif '18
Steven S. Zabarnick

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

CONTACT

Annual Giving

Daniel J. Curran Place
300 College Park
Dayton, Ohio 45469 - 7054
888-253-2383
Email